ΤΟ ΤΡΑΙΝΟ-ΚΥΠΡΙΑΚΟΣ ΣΙΔΗΡΟΔΡΟΜΟΣ
Σιδηρόδρομος-σταθμός
Το 1904 η αποικιοκρατική κυβέρνηση αρχίζει την κατασκευή της σιδηροδρομικής γραμμής που θα συνέδεε την Λευκωσία με την Αμμόχωστο .
Το έργο κάλυπτε απόσταση 36 μιλίων και ολοκληρώθηκε στις 21 Οκτωβρίου 1905. Το 1907 επεκτάθηκε ακόμα 25 μίλια μέχρι το σταθμό Μόρφου και αργότερα προς την Ευρύχου. Την 31/12/1951 έγινε το τελευταίο δρομολόγιο του ιστορικού κυπριακού σιδηροδρόμου από Λευκωσία προς Αμμόχωστο στις 14.55’ και μετά από χρόνια λειτουργίας .
![](images/WEP-GEFIRI-TRENOU_4.png)
ΓΕΦΥΡΑ ΤΟΥ ΚΥΠΡΙΑΚΟΥ ΣΙΔΗΡΟΔΡΟΜΟΥ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΚΑΤΖΗΛΟΣ ΣΤΟΝ ΑΠΕΡΑΝΤΟ ΚΑΜΠΟ ΤΗΣ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ
Ο στόχος ήταν η εξυπηρέτηση βασικών στρατηγικών συμφερόντων εδραιώνοντας την αποικιοκρατική εξουσία και αστυνόμευση κατά κύριο λόγο και κατά δεύτερο λόγο στην ανάπτυξη των εμπορικών συναλλαγών και δραστηριοτήτων , την μετακίνηση εργατών από την ύπαιθρο στα αστικά κέντρα(φθηνά εργατικά) πάντα για το καλό της άρχουσας τότε τάξης.
Η "γραμμή" περνούσε νότια του χωριού και ο τοπικός σταθμός βρισκόταν λίγο ανατολικότερα του Δημοτικού Σχολείου σχεδόν απέναντι από το σημείο που λειτούργησε αργότερα το συσκευαστήριο διαλογής αγροτικών προϊόντων του Γεώργιου Τίρκα.
![](images/WEP-CYPRUS-TRAIN.jpg)
Οι μεταλλικές ράγες (γραμμές) τοποθετήθηκαν πάνω σε υπερυψωμένα αναχώματα και κατά μήκος της διαδρομής ένθεν και ένθεν της διαδρομής φυτεύτηκαν ελιές.
Στα μετέπειτα χρόνια όταν καρποφόρησαν η τοπική αρχή με την μέθοδο του πλειστηριασμού(τελλάλισμα -αρτύρισμα) διάθετε των καρπό για συλλογή σε αυτό που πλειοδοτούσε τα περισσότερα χρήματα.